Читати оригінал англійською
У сьогоднішньому оновленні з’явилися відеоаватари, максимальний розмір збільшено до 2 гігабайтів, поліпшено розділ «Люди поблизу», а також додано статистику груп і багато іншого.
Замість світлини профілю тепер можна завантажити відео. Ви можете вибрати, який кадр використовувати як аватарку в чатах — а зазирнувши у Ваш профіль, друзі побачать, як Ви граєте на гітарі, стрибаєте з парашутом або підморгуєте, наче чарівна світлина з Гаррі Поттера.
Як і завжди при завантаженні медіа, відео можна допрацювати в медіаредакторі – наприклад, підкрутити яскравість або оточити себе анмованими наліпками.
Минулі світлини й відеозаписи зберігаються у профілі – якщо захочеться повернути одну з них, натисніть «Зробити основним».
До слова про медіаредактор — для світлин та відео, знятих на фронтальну камеру в режимі «селфі», відтепер можна використовувати ефект гладкої шкіри. Хоча Ви маєте чудовий вигляд без усяких фільтрів.
Тепер, коли у профілях з’явилися відео, шукати нових друзів значно цікавіше. Із цим може допомогти розділ «Люди поблизу» – і він теж одержав нові функції.
Якщо співрозмовник напише Вам через розділ «Люди поблизу», Ви побачите, як далеко від Вас він перебуває. А привітати тих, хто поруч із Вами, відтепер можна запропонованою наліпкою — зі спеціальної добірки найчарівніших.
Якщо Ви відкриті до нових знайомств, опцію «Показати мене» можна увімкнути в розділі Контакти > Знайти людей поблизу.
Попередній перегляд для повідомлень відтепер показує міні-версію доданого зображення – тож за списком чатів одразу видно, де демотиватор, а де важлива світлина.
Такі ж міні-прев’ю показуються у сповіщеннях і пошуку повідомлень. Медіа з котиками ніколи більше не загубляться.
Ще трохи про попередній перегляд: якщо затиснути пальцем на світлині користувача у списку чатів, то чат відкриється в режиме попереднього перегляду, залишаючись непрочитаним. Така можливість з’явилася ще у 2018 році, але інтуїція підказує, що про це варто згадати тут і зараз.
З новими знайомствами з розділу «Люди поблизу» та групами до 200 000 учасників, список чатів ніколи не буде пустим. Інколи в публічних людей може виникнути протилежна проблема — забагато повідомлень від інших користувачів. Для неї теж є вирішення.
Нове налаштування в розділі Приватність і безпека дає змогу автоматично вимикати сповіщення й поміщати новий чат до Архіву, якщо користувача немає у списку контактів. Усі такі чати залишаться в папці Архів чатів, і їх можна повернути в основний список чатів у будь-який момент.
Для власників популярних груп, у яких понад 500 учасників, тепер доступна статистика з наочними графіками зростання й активності у групі. У топі активних учасників можна подивитися, скільки повідомлень учасники писали у групі та скільки символів у середньому припадає на одне повідомлення.
Детальніша статистика в каналах тепер також доступна від 500 підписників. А найближчим часом статистика груп має з’явитись у спільнотах від 100 учасників.
Музичний плеєр у застосунку для Android одержав новий дизайн та стильні іконки. Ви можете розгорнути список композицій та обрати режим відтворення кнопкою зліва: зациклити, перемішати або програвати пісні у зворотньому порядку, немов вони танцюють місячною ходою разом з Вами.
Коли Ви набираєте довгий текст, поле введення розширюється – тепер при цьому використовується плавна анімація.
Крім того, у відеоредакторі тепер можна кадрувати й повертати відео – не залишаючи жодних доказів, що воно було зняте вертикально.
Ви можете швидко перемикатися між трьома номерами телефону, не виходячи з Telegram. У мобильних застосунках така можливість доступна з 2017 року, а тепер вона підтримується і у крос-платформеному застосунку для комп’ютера — Telegram Desktop.
Як завжди, телефон не потрібно тримати під’єднаним до мережі — кожен наш застосунок повністю самостійний.
Анімовані емодзі поповнилися новими обличчями й не тільки. Щоб використовувати анімовану версію, надішліть один з цих емодзі окремим повідомленням до будь-якого чату.
Обережно, один з цих емодзі кусається — і просив не казати, котрий саме.
Ви також можете надіслати м’яч , щоб випробувати удачу й подивитися, чи вдасться забити гол.
Ще з 2014 року наші користувачі могли надсилати файли завбільшки 1.5 Гб кожен. (Це у 93 рази більше, ніж 16 Мб — випадкове смішне число, яке чомусь спадає на думку.)
Сьогодні ми збільшуємо допустимий розмір файлів — Ви можете вільно ділитися мультимедіа та файлами будь-якого типу до 2 Гб кожен.
На цьому поки що все. Ми на середині року, і за спиною — вісім великих оновлень, а попереду — довгоочікувані нововведення. До зустрічі!
26 липня 2020
Команда Telegram